Turpu Böyle Denedinizmi


Yemek yanında ne yenir.Salata vs benzeri şeylerden sıkıldıysanız tam size göre bir tarif.Turpu seveceksiniz.Sofranızda başka lezztler deneyin.Turpun turşusuda yapılıyor fakat ben size daha kolay ve daha leziz bir tarif vericem.Denerseniz pişman olmazsınız.Rafine şeker yok,saf ve lezzetli akcaağaç şurubu ile yapıyoruz.

Turplar süper sağlıklıdır. Vitaminler, mineraller ve liflerle doludurlar. Onlarla ilgili iyi şey, besin değerlerini koruyan çiğ yemenizdir. Turplar lif, potasyum, magnezyum, C vitamini ve kalsiyum için mükemmel bir kaynaktır. Sindirim sisteminiz için iyi olup şişkinlik veya hazımsızlığı hafifletmeye yardımcı olabilirler.

Malzemelerimiz:

10-12 adet turp

Yarım gincan elme sirkesi(Fermente olursa Tadından Yenmez)

2 yemek kaşığı akcaağaç şurupu

1 tatlı kaşığı zeytinyağı

1/3 çay kaşığı deniz tuzu

Hazırlanışı:

Turplarımızı mümkün olduğunca ince dilimliyoruz

Orta boy bir kapta elma sirkemizi,akcaağaç şurubumuzu,zeytinyağımızı ve deniz tuzumuzu karıştırıyoruz.Dileyen arkadaşlarımız küçük bir biberde ekleyebilir.

Dileyen akcaağaç şurubunu biraz daha ekleyebilir.Damak tadınıza göre ayarlayabilirsiniz.

Dilimlenmiş turplarımızı karışımımıza katıyoruz ve karıştırıyoruz

Karıştırdığımız herşeyimizi yeteri kadar büyüklükte cam bir kavanoza koyuyoruz.Kapağımızı kapatıyoruz ve buzdolabında saklamaya bırakıyoruz.Akşamdan yaptıysak sabaha kadar buzdolabında bekletirsek tatlı ve ekşi lezzetin çıkması açısından daha iyi olur.

Afiyet olsun…

 

 

 


Yazar: organikseff

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.