Siyah Sarımsağın İnanılmaz Etkisi


Daha önce siyah sarımsak duydunuzmu bilmiyorum ama duyunca çok şaşıracaksınız.

Siyah sarımsağın faydalarını sıralamaya kalksak saymakla bitiremeyiz.Onun için belli başlı yararlarını sizler için toparladık ve yazımızda yazdık.Sarımsağımızı ilk önce fermente ediyoruz.Fermente edilen sarımsağın kokusu normal bildiğimiz sarımsak gibi kokmamaktadır.Fermantasyon işlemi sırasında sarımsağımızın besin değeri artmakta olup,sizin bildiğiniz tadındaki acılık ta kaybolmaktadır.Siyah sarımsak, enerji, vitamin, protein ve mineral kaynağı olmasının yanı sıra sağlığınız için gayet yararlı 200 e yakın bileşen içermektedir ve yüksek oranda antioksidan bulundurmaktadır.

Kansere karşı korur,kalp dostudur,beyin hücrelerimizi radikal hasarına karşı korur,hafıza bozukluğu rahatsızlığına karşı azaltıcı etkisi vardır,bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirir,karaciğerimizi korur,diyabet semptomlarını  düzeltir,kronik böbrek hastalıklarında toksik etkisini minumuma indirir,sindirim ve dolaşım hızını artırır,tansiyonu düzenler mideyi korur,yaşlanma hızını yavaşlatır,antialerjik etkisi vardır,saç ve cilt sağlığı açısından oldukça yararlıdır,yorgunluğa karşı etkilidir.

Siyah sarımsağın gücü normal sarımsağa göre oldukça fazladır.Siyah sarımsak beyaz sarımsağa göre bakteri, virüs ve mantar kaynaklı hastalıklara karşı daha etkilidir,ve doğal bir mide koruyucudur Siyah sarımsak kurutulmuş meyve tadına sahiptir. Daha şekerli ve tütsülenmiş bir tadı vardır. Siyah sarımsak, beyaz sarımsağın aksine ağız kokusuna da neden olmaz.


Yazar: organikseff

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.