Ödem Attıran Sarımsak İksiri


Ödem attıran ve bağışıklık sistemimizi kuvvetlendiren sarımsak iksiri,bir başka adıyla rus iksiri nedir,ne işe yarar,faydaları nelerdir?Her nekadar bu kış çetin geçmese de hastalıklara davetiye çıkartacak havalar var şu aralar.Sağlığımıza dikkat etmemiz gereken bu kış aylarında nasıl beslenmeliyiz sorusuna diğer yazılarımıza da bakarak cevap bulabilirsiniz.Bu yazımızda hastalıklara direnç gösteren bağışıklık sistemimizi nasıl güçlendiririz sorusuna bir tarifle cevap veriyoruz.

Rus iksiri veya Sarımsak iksiri

Son zamanlarda dillerde pelesenk olan bu tarifimizi limon ve sarımsakla yapılmaktadır.Oldukça fazla bir üne sahip olan bi iksir “gençlik iksiri” olarakta adlandırılmaktadır.

Damar tıkanıklığı,kalp ve bağışıklık sistemi rahatsızlıklarında ve tansiyon rahatsızlıklarında  tüketilen bu tarifimiz sadace bu hastalıklar için değil diğer hastalıkların tedavisinde de kullanılabilir.Peki nasıl yapılır bu iksirimiz.Tarifimize geçelim.

Rus-Sarımsak iksiri Tarifi.Nasıl Yapılır?

Bunun için 2 litre taze sıkılmış limon ve 40 diş sarımsak yeterli gelecektir arkadaşlar.

Limon suyumuzu sıkıp cam bir kavanoza aldıktan sonra dövüp incelttiğimiz sarımsaklarımızı kavanozumuzun içine atıyoruz.Daha sonra güneş görmeyen serin bir ortamda her gün bir defa çalkalamak suretiyle bekletiyoruz arkadaşlar.

Sarımsak iksiri nelere faydalıdır

Nasıl Kullanılmalı?

Hergün yarım çay bardağı olacak şekilde tüketebiliriz.Kahvaltıdan önce tüketilmesi gerekmektedir.Nasıl antibiyotik kullanırken periyodik olarak aynı saatlerde kullanıyorsak bu iksiimizi de antibiyotik gibi hergün aynı saatlerde almamızda yarar vardır.

Faydalarına gelecek olursak;

Kuvvetli bir ödem söktürücüdür.

Mide hastalıklarına yararlıdır.Midemizdeki zararlı bakterileri yok ederek mide ülseri oluşmasını engeller.

Böbrek taşının düşürülmesinde yardımcı olur

Romatizmal rahatsızlıkların tedavisinde gösle görülür bir iyileşme sağlar.Romatizmal hastalıklardan kaynaklanan eklem ağrılarını azaltır ve ödem atmada yardımcı olur.

İdrar sökücüdür ve kabızlık gidericidir

Tüm sinir sistemimizi olumlu yönde etkiler ve beyin hücrelerimizin sağlıklı çalışmasına yardımcı olur.

Lipid kolestrolün düşmesine yardımcı olur.

Mevcut kanser hücreleri üzerinde ve olası kanser hücreleri ile savaşır, çok güçlü bir bağışıklık sağlar.

Yorumlarınız bizim için değerlidir

İnstagram hesabımız @organikseff


Yazar: organikseff

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.