Kışın İçin Besin Önerileri


Kışı sağlıklı geçirin;

Kış aylarında çeşitli yollarla vücudumuza giren vurüslerden korunmak ,onlarla savaşmak birazda sizin elinizde.Kışın nasıl beslenmeliyiz ne tüketmeliyiz.Bu çok uzun bir yazı olur kanımca, ama sizin için çok bilinmeyen birkaç besin paylaşacağım.Bunları tüketirsek kış aylarını sağlık açısından daha kaliteli geçirmek mümkündür.

SARIMSAK:

Sarımsağın antibiyotik etkisini nerdeyse bilmeyenimiz yoktur.Bu kulaktan dolma bir bilgi değildir.Kış aylarına girdiğimiz bu günlerde benci sarımsak tüketmeye başlayabilirsiniz.Soğuk algınlığı için birebirdir.Gribe karşı oldukça etkilidir.Hatta bulunmaz bir nemit olarak sayabiliriz sarımsağı.Bazılarımız sarımsağı kokusundan dolayı pek tercih etmez.Fakat kokusunu bir kenara bırakın ve bol bol sarımsak tüketin derim.Faydasını göreceksiniz.Vücudunuza giren virüslere karşı savaş açar.

ÜZÜMSÜ MEYVELER:

Üzüm tamam biliyoruzda nedir bu üzümsü diyebilirsiniz.Sabırlı olun açıklayacağım.Üzümsü meyvelere örnek olarak Böğürtlen, ahududu ve yaban mersini gibi meyveleri gösterebiliriz.Kış aylarında bağışıklığınızı güçlendirin.Bu tür meyveler soğuk algınlığıra karşı birebirdir.

MEYAN KÖKÜ:

Bazı araştırmalar gösteriyorki meyan kökü , bazı bakterilere ve mantarlara karşı vücudumuzu korumakta.Ayrıca çocuk felci oluşumunuda engellediği söyleniyor.Çok şeker tüketenlerimiz için meyan kökü birebirdir.İçindeki şeker sayesinde şeker ihtiyacınızı fazlasıyla karşılar.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI:

Çoğu kimsenin bilmediği hindistan cevizi yağı hakkında bir yazı yazmıştık.Alzheimer hastalığına karşı kullanılmıştır.Kışı ayları için bağışıklık sistemi ve bakterilerle savaş için birebirdir.

KURUYEMİŞLER VE YAĞLI TOHUMLAR:

Diğer besinler gibi kış için bağışıklık güçlendiricidir.Ayrıca lif ve antioksidan içermesi dolayısıyla sağlıklı yağlar grubuna girmektedir.

 


Yazar: organikseff

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.