Kış Hastalıklarına Doğal Çözüm


Soğukların yeni yeni yüz gösterdiği bu günlerde birçoğumuzun karşı karşıya kaldığı kış hastalıkları için doğal yöntemlerden faydalanabilirsiniz.Grip hastalığı ve öksürük için hazırlayacağımız bu karışımın şifa olması dileğimizle.Nedir bu karışım?

SOĞAN BAL KARIŞIMI:

Oldukça kolay hazırlanan soğan bal karışımı öksürük ve grip için birebirdir.Bazı doktorlarımız bu karışımın penisilinden bile faydalı olduğunu söylemekle beraber genede uzman bir hekime danışmakta fayda vardır diye düşünüyorum.Özellikle çocuklarda ilaç kullanmak istemeyenlerimiz için üst solunum yolları hastalıklarında tedavi edici bir yöntem olabilir.

Nasıl Hazırlanır:

Karışımımız için gerekli malzemeler gayet kolaydır.1 adet orta boy kuru soğan ve 1 yemek kaşığı baldır.Soğanımızı iri iri doğruyoruz.1 yemek kaşığı balımızıda aldıktansonra soğanı ve balı bir kavanozda birleştiriyoruz ve karışımımızın sulanması için 2,5-3 saat kavanozda bekletiyoruz.Karışımımız hazır olduktan sonra nasıl ve ne ölçüde kullanmamız gerekir onuda söyleyelim.

Çocuklarımızda 3 öğün 1 tatlı kaşığı olarak kullanabiliriz.Yetişkinlerde ise yine 3 öğün 1 yemek kaşığı olacak şekilde kullanabilirsiniz.

Soğan Bal Karışımı Neye iyi Gelir?

Öksürük, faranjit ve grip için oldukça yararlıdır. Bunun yanı sıra antibakteriyal olarak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek amacıyla da kullanılabilir. Bu yaralı etkileri doğal ürünlerle sağlamak genel sağlık açısından oldukça faydalıdır. Vücudu kimyasal etkilerden korur, karaciğerin toksinlerle uğraşmasına olanak vermezsiniz.

Soğan içeriğindeki bileşenlerle kanserden, başka hastalıklara kadar iyi gelmektedir. Soğan suyu balgamı yumuşatmakta ve bronşit gibi hastalıkların etkisini azaltmaktadır. Astım krizinde etkili olan bileşenleri bile baskılamaktadır. Balla karıştırılan soğan suyu ise, boğaz ağrısı, boğaz iltihabı, öksürük ve bronşit gibi rahatsızlıklarda şifalı etkiye neden olur. Soğanın içeriğindeki cystein maddesi tıbbi tedavilerde kullanılan bazı ilaçların içeriğinde bile bulunmaktadır.

Sağlıklı Günlere…..


Yazar: organikseff

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.