Goji Berry Mucizesi


Hepimiz duymuşuzdur goji berry meyvesini.Neye faydalıdır ,yararları nelerdir.Bu yazımızda goji berry meyvesinin mucizesinden bahsetmeyi düşünüyorum.Öncelikle mutluluk meyvesi olarak nam salmıştır.Yaş olarak piyasada pek bulmanız mümkün değildir.Kuru olarak tüketilirse daha yararlı ve faydalıdır.Kurusunu bulabilirsiniz.

Goji berry nin tarihçesine girersek; meyveleri yumuşaktır,1700 yıl boyunca tibette yetiştirilir ve çalı tipinde bir meyvedir.Tibetliler asırlardır gojiden yaptıkları ilaçları böbrek ve karaciğer tedavisinde kullanmışlardır.Yararları sadece bu değildir.Sağlık açısından çeşitli yararları vardır.

Cinsel gücü artırıcıdır;

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi Tibetliler bu meyveyi, cinsel gücü artırıcı özelliğinden dolayı “Mutluluk meyvesi” olarak adlandırmışlardır.Evde saksıda yetiştirme imkanı vardır.

Ömrünüze Ömür Katar;

Goji aynı zamanda uzun ömür meyvesi olarak ta bilinir.İçerisinde ana molekül olan polisakkaritler ve güçlü antioksidanlar sayesinde serbest radikallerin uğratacağı zararlara ve erken yaşlanmaya karşı vücudunuzu korur.

Tümörün Gelişimini Durdurur;

Yapılan araştırmalar sonucunda goji berry meyvesinin bazı kanser türlerinde ve AIDS tedavisinde,bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde oldukça etkili olduğu sonucuna varılmıştır.Tümör hücrelerinin ölümüne neden olan apopitoz olayını oldukça hızlandırır ve tümörün gelişmesini durduğu söylenir.Kanser ilacı kullananan hastalarda artı olarak goji meyvesi tüketetenlerde,tüketmeyenlere göre %250 daha olumlu sonuç alınmıştır.

Aynı zamanda kilo verdici özelligide bulunmaktadır.

Neşeli ve mutlu bir ruh yapısına sahip olmak istiyorsanız bu meyveden tüketmeniz kafidir.

 


Yazar: organikseff

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.