Elma Sirkesi Karışımı ile Zayıflayın


Günümüzde kilo vermenin çeşitli yolları olmakla beraber çoğu kişi yanlış beslenme ile kilo vermeye çalışıyor.Hatta çeşitli ilaçlar yardımıyla kilo vermek istemektedir.Neden herşeyin sağlıklı yolunu denemek yerine ilaç vs kullanalım.Uzmanlar bile uyarıyor,sağlıklı kilo vermek en önemlisidir.Hızlı kilo vermenin kesinlikle bir yararı yoktur,verdiğimiz kiloları aynı hızda geri alma gibi riskide vardır.ayda 3 kilo vermek en idealidir.Bunun üzerinde kilo kaybı sağlıksızdır.

Elma Sirkesi iştahımızı bastıran ve uzun süre tokluk hissi veren pektin lifi ile kilo vermenize yardımcı olur.Vücudumuzda daha fazla birikimi önleyerek yağın yakımını hızlandırır.Öğünler arasında vücudumuzu etkileyen insülün(Şeker) seviyesini düzenler.Elma sirkesindeki asetik asit ve diğer asitler metabolizmanın arttırılmasına yardımcı olur, bu da yağ birikimini önler, sindirimi geliştirir ve fazla kilolu veya obezitenizi azaltır.

Limon suyu C vitamini ile birlikte, açlık sıkışmalarını önlemeye yardımcı olan çözünebilir pektin lifi ile zenginleştirilir ve bu da önemsiz yiyeceklerin alımını azaltmaya yardımcı olur. Vücuttaki yağın depolanmasını önlemek için vücudun düzgün pH değerlerini korumaya yardımcı olur. Toksinleri vücuttan atar, bağışıklık sistemini güçlendirir ve etkili kilo kaybı için hayati organların düzgün işleyişini harekete geçirir.

Tarçın, vücutta biriken fazla yağ yakılmasında çok daha etkilidir ve birikimi önler.

Baldaki antioksidanlar,  yağın kullanılabilir enerjiye dönüştürülmesine yardımcı olan amino asitlere sahip olmalarına yardımcı olur. Baldaki enzimler açlık sancılarını azaltmaya ve böylece aşırı yemenizi önlemeye yardımcı olur.

Elma sirkenin faydaları

Malzemelerimiz:

  • 2 çorba kaşığı elma sirkesi
  • 2 çorba kaşığı limon suyu
  • 1 çorba kaşığı bal
  • 1 çaş kaşığı tarçın
  • 1 bardak su

Hazırlanışı:

Taze limon suyumuzu, elma sirkemizi(fermente olursa daha makbuldur),organik balımızı ve tarçın tozumuzu 1 barkad suyumuzun içine koyuyoruz

Tüm malzemeleri iyice karıştırıyoruz ve günde 2 defa içiyoruz.Hepsi bu.

Not:Daha iyi sonuç almak istiyorsak kullandığımız malzemeleri mümkün olduğunca saf ve organik seçiniz

 


Yazar: organikseff

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.