3-4 GÜNDE CİĞERLERİNİZİ TEMİZLEYİN


Ciğerlerimizi doğal yollara nasıl temizleriz?

Çeşitli yollarla soluduğumuz hava,bulunduğumuz ortam ciğerleri etkileyen önemli etmelerden bazılarıdır.Egzoz dumanı ,sigara, sağlıksız beslenme ,spor yapmamak,alkol gibi etmenlerden sırayla bahsetmemiz mümkündür.Bunların hepsini tek tek anlatmak yerine verdekleri zararları bir çatı altına toplamak en doğrusu sanırım.Ciğerlerimiz!!

Peki Doğal yollarla ciğerlerimize verdiğimiz zararı en aza nasıl indirgeyebiliriz.

Ciğerler Nasıl Temizlenir?

Bu 3 günlük programa başlamadan 2 gün önce sigarayı bırakmanız gerekiyor… Böylece toksinlerden daha kolay arınabileceksiniz. Sigarayı bıraktıktan sonraki günlerde bol yürüyüş yapın ve bitki çayları içerek bağırsaklarınızı temizleyin.

Ciğerleri temizlemenin doğal yolu

 

  • 300 ml suya 2 limonun suyunu sıkın ve kahvaltıdan önce bu suyu için.
  • Öğle yemeğinden önce 300 ml greyfurt suyu ve 300 ml havuç suyu için. Bu meyve suları solunum sisteminizi düzenleyecek ve kanınızı alkalize edecektir.
  • Yemek sırasında 400 ml potasyum açısından zengin yabanmersini suyu için. Akşam yatmadan önce de 400 ml yabanmersini suyunu içmeyi ihmal etmeyin.
  • Tüm bunları yaparken toksin atmanızı hızlandıracak sporlar yapmanızda fayda var. Bitki çayı içmeye özen gösterin. Her akşam 20 dakika kadar sıcak suyla duş alın ve rahatlayın. Nefes çalışmaları ve okaliptus yağlarıyla nefesinizi dengelemeye çalışın.

VÜCUDU TOKSİNLERDEN ARINDIRMAK İÇİN YAPILAN BAZI DETOKS YÖNTEMLERİNİN BELLİ BAŞLICALARI ŞUNLARDIR.

Lifli besinler tüketmeye özen gösterin

Şeker tüketimini minumuma indirin

Her gün 8 bardak su içebilirsiniz

Aktif olun,Hareketli olun

Yeşil çay tüketiniz

Organik Beslenin

Yeşillik tüketin

Saunaya girin

 


Yazar: organikseff

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.